Wapienie i marmury jurajskie zajmują szczególne miejsce w historii architektury obiektów kultu religijnego w Europie.
Praktycznie przez stulecia, nie licząc architektury drewnianej, kamień był podstawowym budulcem zarówno samych konstrukcji tych obiektów, jak i elementów ich wyposażenia. Dostępność w oparciu o lokalne złoża bloków skalnych, opanowanie technik transportu oraz technologii podziału i obróbki wapienia sprawiły, że pierwszymi budowniczymi mogli być zarówno żołnierze rzymskich legionów, jaki i niewolnicy, czy nawet zwykli chłopi, przyuczani przez sprowadzanych z Rzymu
rzemieślników i kamieniarzy.
Podziwiając ówczesne budowle, ich wielkość i bogactwo zdobień w kamieniu, trudno wyobrazić sobie ile pomysłowości
w rozwoju narzędzi i technik obróbczych, musiano poświęcić, aby efekty pracy tych rzesz architektów i współczesnych im rzemieślników, przetrwały w tak doskonałym stanie do dzisiaj.
Nie mówiąc już o kosztach.
Obecnie, dzięki upowszechnieniu się nowoczesnych technik wydobycia i przerobu kamienia oraz jego ogólnej dostępności,
a tym samym stosunkowo niskiej cenie, kamień naturalny, a szczególnie marmur jurajski jest w zasięgu możliwości finansowych każdego inwestora.
Także, a może szczególnie z uwagi na współpracę Diecezji w Eichstätt / Bistum Eichstätt / datującą się jeszcze z okresu końca lat 70-tych ubiegłego stulecia z diecezjami polskimi, kościół może liczyć na specjalne warunki i bonifikaty w pozyskiwaniu tego materiału.
Dzięki zaangażowaniu się kierownictwa zakładów w pomoc w finansowaniu prac rekonstrukcyjnych obiektów sakralnych powstałych jeszcze za czasów zaborów, wielu obiektom przywrócono dawną świetność w oparciu o ten surowiec.
W dziale PROMOCJE, organizacje kościelne budujące obiekty sakralne w Polsce ze społecznych środków, zawsze mogą liczyć na profesjonalne doradztwo techniczne, a przede wszystkim na specjalne ceny i okresowe rabaty sięgające nawet 50% pierwotnej wartości materiału.